NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Da li postoji mogućnost lakog varanja na Slagalici?

Ispravite me ako grešim, ali izgleda da u pravilima on-line Slagalice postoji velika rupa... Ako se neko registruje pod dva ili više različitih imena, pa čak i sa različitih kompjutera, lako može da odigra dnevni zadatak sa jednog kompjutera, sazna sve odgovore, i onda pod svojim pravim, ''takmičarskim'' imenom, sa dugog kompjutera, ''odigra'' bez greške, osvoji 200 bodova, i eto ga na prvom mestu rang liste... Šta god da mu to značilo.

13 za
6 protiv
hzns
2011-03-03
???

Zoran Horvatov napisa...

Ako se neko registruje pod dva ili više različitih imena, pa čak i sa različitih kompjutera, lako može da odigra dnevni zadatak sa jednog kompjutera, sazna sve odgovore

... može jedino ako nije na rang listi. Svaki igrač na rang listi dobija drugačija pitanja. Preporučujem da pročitate pravila igre.

10 za
3 protiv
Supervizor
2011-03-03
???

na ovom sajtu ne postoji nikakva mogucnost varanja

5 za
15 protiv
klasicna budala
2011-03-03
???

klasicna budala napisa...

na ovom sajtu ne postoji nikakva mogucnost varanja

Sta si se sad ti uozbiljio????

9 za
7 protiv
Dakinsljam
2011-03-03
???

Dakinsljam napisa...

klasicna budala napisa...

na ovom sajtu ne postoji nikakva mogucnost varanja

Sta si se sad ti uozbiljio????

...nisam se ja sad uozbiljio, ja sam se ranije zvao mmladen i tada sam uvek bio ozbiljan pa kad sam se preimenovao u klasicnu budalu i kada sam video da nema vajde od ozbiljne pisanije, i da je rang lista sprdnja tada sam poceo da se zajebavam

13 za
9 protiv
klasicna budala
2011-03-03
???

klasicna budala napisa...

Dakinsljam napisa...

klasicna budala napisa...

na ovom sajtu ne postoji nikakva mogucnost varanja

Sta si se sad ti uozbiljio????

...nisam se ja sad uozbiljio, ja sam se ranije zvao mmladen i tada sam uvek bio ozbiljan pa kad sam se preimenovao u klasicnu budalu i kada sam video da nema vajde od ozbiljne pisanije, i da je rang lista sprdnja tada sam poceo da se zajebavam

Sto ne vratis ime u mmladen onda?

6 za
5 protiv
Dakinsljam
2011-03-04
???

 

Želite i vi 200+ poena u Slagalici da se hvalite prijateljima ili da se popnete na rang listi?

1. Otvorite svaku igru u posebnom tabu (ili prozoru) browser-a
2. Završite igru kako je završite
3. Kad vam se otvori prozor sa rezultatima, zapamtite rešenje i zatvorite tab (prozor)
4. Pokrenite istu igru u prethodno otvorenom tabu (prozoru) i, VOILA, eto istih zadataka...
3 za
11 protiv
Nenad Djordjevic
2011-03-04
???
Evo ga jos jedan novajlija :D Care, te fore ne prolaze kad uplatis za rang listu
10 za
1 protiv
Fellow
2011-03-04
???
Uh, sreća pa mi se me baca 300+ dinara da proverim kako je biti na rang listi i da tražim eventualne rupe u aplikaciji. Btw, jel probao neko da pausira browser i da na miru potraži rešenje u nekom drugom browseru? ;)
3 za
4 protiv
Nenad Djordjevic
2011-03-05
???

Nenad Djordjevic napisa...

Uh, sreća pa mi se me baca 300+ dinara da proverim kako je biti na rang listi i da tražim eventualne rupe u aplikaciji. Btw, jel probao neko da pausira browser i da na miru potraži rešenje u nekom drugom browseru? ;)

... probao je. Bio je jedan takmičar koji je tako pauzirao i po 40 minuta da potraži sve odgovore za "ko zna, zna" dok nismo to ukinuli. Sada se vreme računa i na serveru, pa se pojavi čuvena poruka "Pokušaj zaustavljanja sata, dobijate 0 poena".

6 za
1 protiv
Supervizor
2011-03-05
???
Onda jedno tehničko pitanje. Što ste pravili razliku u besplatnoj i plaćenoj verziji po pitavnju zaštite? I da, molim Vas da pomerite dugme Start iznad dela za pitanja. Stvarno je zamorno sjrolovanje za početak svake igre (HD Ready monitori sa 1366x768, pa čak i Smart mobilni)
5 za
3 protiv
Nenad Djordjevic
2011-03-05
???

Nenad Djordjevic napisa...

Onda jedno tehničko pitanje. Što ste pravili razliku u besplatnoj i plaćenoj verziji po pitavnju zaštite? I da, molim Vas da pomerite dugme Start iznad dela za pitanja. Stvarno je zamorno sjrolovanje za početak svake igre (HD Ready monitori sa 1366x768, pa čak i Smart mobilni)

Covek, a da procitas ti lepo pravila, tu imas odgovor i na pitanje i na start dugme no

3 za
2 protiv
Dakinsljam
2011-03-05
???
Upravo pročitah pravila i ne nađoh odgovore... HCI za start dugme stvarno nije po PS-u. Takođe mi, kao IT tehničkom licu, nije jasan izbor različitog ponašanja na temu varanja za plaćemu i besplatnu varijantu.
0 za
3 protiv
Nenad Djordjevic
2011-03-05
???

Pa kao IT lice valjda znas razliku izmedju demoa i pune verzije. wink

Salim se malo, ali eto moze i tako da se gleda...Sto se tice besplatne varijante, ako ti je stalo da provjeris znanje bas te briga za varanje, a niko ne moze da vidi koliko zaista znas. Sa druge strane ako varas koga u stvari varas? Mozda malo konfuzno objasnjenje ali nadam se da si me razumio. Samim tim je logicno da ulaskom na rang listu dobijes i sisteme zastite, koji ti nisu bitni inace.

8 za
1 protiv
Dvorska budala
2011-03-05
???

Bacago napisa...

Pa kao IT lice valjda znas razliku izmedju demoa i pune verzije. wink

...


coolcoolcool

7 za
2 protiv
Fellow
2011-03-05
???

 

Nenad Djordjevic napisa...

Onda jedno tehničko pitanje. Što ste pravili razliku u besplatnoj i plaćenoj verziji po pitavnju zaštite?

... Ima 2 razloga:

1. Zaštita zahteva dodatnu komunikaciju sa serverom i dodatne upise/čitanja iz baze podataka i time opterećuje ionako stalno preopterećen server. Taj nivo I/O operacija i količine podataka koji se čuvaju za igrače na rang listi nije problem jer ih ima 600, a kada bi isto uključili za svih 200.000 naloga trebao bi nam mnogo jači (i skuplji) hardver (i nešto malo više bandwidtha).

2. Velik broj igrača ima problem sa Internet konekcijom, tako da je pucanje veze i ponavljanje igara sasvim normalna stvar. Zaštita bi stvarala loš "user experience" jer nije moguće raditi standardan "reload" koji se očekuje od jednog web sajta. Čak i da ne uzmemo to u obzir, verovatno bi se broj primedbi sa standardnih 150-200 dnevno povećao na par hiljada ili više. Jer, da budemo realni, 60% primedbi je na temu problema sa konekcijom, a 40% je možda o samom sadržaju igara. Trebao bi nam tim ljudi samo da to pregleda. Pošto tim ne možemo da finansiramo od igrača koji igraju besplatno, nema ga smisla ni praviti.

Ovo stvarno ne piše na FAQ stranici, ali je o svemu već pisano na sajtu jedno 50 puta, pa se zato "starosedeoci" smore kada vide ista pitanja svakih par nedelja.

Nenad Djordjevic napisa...

Upravo pročitah pravila i ne nađoh odgovore... HCI za start dugme stvarno nije po PS-u.

... po PS-u?... smiley čijem? kojem? Ne postoji HIG za web sajtove. Čak i da postoji pravilo, nema puno smisla ovo što sugestirate. Ne znam na kom sajtu ste videli da je SUBMIT dugme na VRHU formulara? Naravno da je na dnu.

No, to nije glavni razlog. Start dugme je namerno tamo. Mrzi me da idem sada ponovo u detalje, ali recimo u razloge spada to što ljudi ne čitaju opis igre, pa šalju glupe primedbe (zašto sam dobio 20 poena za skočka), ili klikću k'o ludi, pa se posle žale kako im je "upisano 0 poena a nisam ni igrao", a u stvari je bilo 2 klika na START. To vreme za scroll je dovoljno da se prilično umanje ovi efekti i smanji broj primedbi. Jedno vreme je bila ideja da se START uopšte ne pojavi u prvih 10 sekundi ili da bude onemogućeno kliknuti, ali je ipak bolje da bude sasvim dole.

2 za
1 protiv
Supervizor
2011-03-05
???

...Inace da malo skrenem sa vase teme, a da napisem nesto vazano za naziv teme...

Mislim da je varanje moguce, jer je jedno vreme bila aktuelna tema oko igraca 'makar cudre' koji je kao pocetnik bio prvi na rang listi sa cak 100 poena vise od drugoplasiranog. Digla se velika prasina ovde na forumu, a kako se cela prica zavrsila to bih i ja voleo da znam.  Na koji je nacin bilo varanja ne znam, jedino sto znam je da je ovakva statistika pocetnika prosto nemoguca.

3 za
1 protiv
Dakinsljam
2011-03-05
???
Hvala administratoru na iscrpnom odgovoru, objašnjava mnogo stvari. Za "submit" se ne slažem za Vaš slučaj, jer korisnika ne zanimaju HTML forme, već kako nešto efikasno da uradi (to je PS za HCI :) ). Pravila za jednu igru pročitaš jednom, i više ti nisu potrebna. Ipak imate i dosta korisnika kojima rang lista nije bitna, ali igraju redovno (vidim po FB prijateljima). Predlažem da spustite vertikalnu rezoluciju malo (vraća nam se dobri stari 768 sve više preko laptopova), odigrajte nekoliko igara, i dobićete bolju predstavu o osećaju koji pokušavam da prenesem. Pretpostavljam da uveliko razmišljate o mobilnoj verziji, pa imate još jedan glas za to. Tu će te već morati da optimizujete prikaz i količinu sadržaja oko same igre. Btw, ostali "starosedeoci", ako nemaju šta konstruktivno da kažu, neka ne troše svoje i tuđe vreme, niti jedan nije bio od pomoći u diskusiji.
1 za
5 protiv
Nenad Djordjevic
2011-03-06
???

Da u pravu si, odgovor je bio veoma iscrpan, trebalo je samo da te uputi na neku od starih diskusija, posto se jednom u nedelju dana javi neki entuzijasta kao ti koji ima slicne (a cesto i iste) primedbe. E sad, sto se tice toga da starosedeoci nisu bili od pomoci, to je zato sto razlika u zastiti za korisnike na listi i ostale, kao i Submit dugme nemaju "niti jednu" vezu sa temom (da te citiram). Napravi lepo novu temu i tamo forsiraj svoje stavove!!!

4 za
1 protiv
Dakinsljam
2011-03-06
???

Dakinsljam napisa...

Da u pravu si, odgovor je bio veoma iscrpan, trebalo je samo da te uputi na neku od starih diskusija, posto se jednom u nedelju dana javi neki entuzijasta kao ti koji ima slicne (a cesto i iste) primedbe. E sad, sto se tice toga da starosedeoci nisu bili od pomoci, to je zato sto razlika u zastiti za korisnike na listi i ostale, kao i Submit dugme nemaju "niti jednu" vezu sa temom (da te citiram). Napravi lepo novu temu i tamo forsiraj svoje stavove!!!

Za promašenu temu si u pravu... Razvila se diskusija na neočekivan način, ali to je cena kreativnog procesa (administracija je guši)... 

0 za
0 protiv
Nenad Djordjevic
2011-03-06
???

Elem, sada kad bi se samo jos supervizor nadovezao i kaze mi sta je ispalo od svega onoga sa  makar cudrom... No, treba ipak imati razumevanja - vikend je wink

3 za
1 protiv
Dakinsljam
2011-03-06
???

Dakinsljam napisa...

Elem, sada kad bi se samo jos supervizor nadovezao i kaze mi sta je ispalo od svega onoga sa  makar cudrom... No, treba ipak imati razumevanja - vikend je wink

... pa rekao je svojevremeno da će se sam javiti na kraju meseca. Dajem mu par dana, pa ću onda izneti svoje špekulacije ako se ne javi sam.

5 za
2 protiv
Supervizor
2011-03-07
???

Supervizor napisa...

Dakinsljam napisa...

Elem, sada kad bi se samo jos supervizor nadovezao i kaze mi sta je ispalo od svega onoga sa  makar cudrom... No, treba ipak imati razumevanja - vikend je wink

... pa rekao je svojevremeno da će se sam javiti na kraju meseca. Dajem mu par dana, pa ću onda izneti svoje špekulacije ako se ne javi sam.

Evo proslo je 8 dana, mene interesuje sta se desavalo

3 za
4 protiv
Dakinsljam
2011-03-15
???

Slažem se da je krajnje vreme da se to razotkrije.

3 za
2 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-03-15
???

Ne bi me čudilo da su zadnja 2 komentara upravo Čudrini (Prkini?) komentari laugh

1 za
1 protiv
vojvoda021
2011-03-16
???

Dakinsljam napisa...

Supervizor napisa...

Dakinsljam napisa...

Elem, sada kad bi se samo jos supervizor nadovezao i kaze mi sta je ispalo od svega onoga sa  makar cudrom... No, treba ipak imati razumevanja - vikend je wink

... pa rekao je svojevremeno da će se sam javiti na kraju meseca. Dajem mu par dana, pa ću onda izneti svoje špekulacije ako se ne javi sam.

Evo proslo je 8 dana, mene interesuje sta se desavalo

... Ima raznih spekulacija, neću nikoga da optužujem, ali postoji osnovana sumnja da su "Makar Čudra" i "brba" ista osoba. Zbog toga su u januaru ova dva naloga dobila posebna pitanja koja nema niko drugi (pitanja koja ostali igrači dobijaju u aprilu). Međutim, ni to nije sprečilo "Makar Čudru" da osvoji prvo mesto. Ako pogledate januarsku statistiku, "Makar Čudra" u mnogim igrama nije ni u prvih 10, ali ukupno ipak izbija na prvo mesto. Sve ovo ukazuje da se radi o odličnom igraču (ili više njih) koji je dobar u svim oblastima.

Igrači sa duplim nalozima koja varaju se obično prepoznaju po slabom rezultatu u prvoj igri Slagalica jer je to jedina igra u kojoj nije moguće varati ni uz pomoć 2 naloga, ni uz pomoć Googla. Kao što se vidi, "Makar Čudra" je jedino u toj igri ispred svih ostalih.

Ukratko, Makar Čudra definitivno nije prevarant. Gledajuću sve ukupno, moguće da se radi o onome što je neki igrač napisao na forumu u toku januara - da se više igrača ujedinilo na ovom nalogu da bi sprečili da prevaranti zauzmu prvo mesto. Naravno, ovo je potpuna špekulacija, nemam nikakvih dokaza za to. Moguće da je jednostavno u pitanju vrhunski kviz igrač.

6 za
1 protiv
Supervizor
2011-03-16
???

Hvala Supervizoru!

 

vojvoda021 napisa...

Ne bi me čudilo da su zadnja 2 komentara upravo Čudrini (Prkini?) komentari laugh

Moj definitivno nije

2 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-03-16
???

Dakinsljam napisa...

Hvala Supervizoru!

 

vojvoda021 napisa...

Ne bi me čudilo da su zadnja 2 komentara upravo Čudrini (Prkini?) komentari laugh

Moj definitivno nije

...Nije ni moj. Ja sam uvek bio protiv prevaranata, a mislim da je ovde ipak u pitanju varanje, a ne savršen kviz igrač

2 za
1 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-03-16
???

vojvoda021 napisa...

Ne bi me čudilo da su zadnja 2 komentara upravo Čudrini (Prkini?)

... čudra i prka su potpuno različiti nalozi. Imate na forumu temu kukavice kukaju vitezi se bore gde se čudra i prka raspravljaju jedan sa drugim oko toga ko je prevarant. Prka se tada jako iznervirao, pa je čak jedno vreme promenio svoj nick u "Makar Čudra" da stvori dodatnu zabunu.

6 za
1 protiv
Supervizor
2011-03-16
???

Njabolji nacin za varanje je kad se u svakoj igri pojavi prozor sa rezultatom ne zatvarajte ga nego refresujte browser i igra pocinje ispocetka a odgovore vec znate!!!!vazi za sve igre

0 za
2 protiv
Jovana Đorđević
2012-07-06
???

Jovana Đorđević napisa...

Njabolji nacin za varanje je kad se u svakoj igri pojavi prozor sa rezultatom ne zatvarajte ga nego refresujte browser i igra pocinje ispocetka a odgovore vec znate!!!!vazi za sve igre

...Nema potrebe za tim...

1 za
0 protiv
Paun93
2012-07-06
???

Jovana Đorđević napisa...

Njabolji nacin za varanje je kad se u svakoj igri pojavi prozor sa rezultatom ne zatvarajte ga nego refresujte browser i igra pocinje ispocetka a odgovore vec znate!!!!vazi za sve igre

... ovo radi samo igračima koji nisu na rang listi.

0 za
1 protiv
Supervizor
2012-07-06
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0171 sec.

Copyright © 2024